Reportaże i zdjęcia » 2006-2010

 
Honorowe statuetki św. Mikołaja wręczone po raz czwarty
 

Odrobina nieba - Lidia Wajdzik ADS

  Wspólnota ADS diec. bielsko-żywieckiej, pielgrzymowała w tym roku (2010) do miejsc związanych z religijną tradycją włoską, sycylijską, maltańską nawiedzając wyspę św. Pawła Apostoła. Codzienne Msze św. odprawiane przez naszych opiekunów duchowych: ks. prał. Alojzego Zubra, ks. Antoniego Żebrowskiego i ks. Zygmunta Siemianowskiego, w intencji nas samych, rodzin, zm. z rodzin i o intronizację Chrystusa Króla w naszych sercach, rodzinach, parafiach, codzienne modlitwy w zderzeniu z miejscami świętymi, pięknem natury, pięknem zabytków, historią, odkrywały Boże dzieła i pokazywały w jaki sposób idzie się do prawdziwego szczęścia, które wypełnia rzeczywiście duszę, ciało i daje już tu na ziemi odrobinę nieba, a po śmierci Zmartwychwstanie do życia w Królestwie Boga.
 

Cascia, Pompeje, Asyż.

 

Valetta, Vittoriosa, Mdina, Rabat, St. Julian, Marsaxlokk, Zurieg, wyspa Gozo.

 

Początki ADS na wyspie.

 
Wielkopostne rekolekcje, które dla Apostolstwa Dobrej Śmierci poprowadził w Brennej ks. Roman Siatka MSF, były czasem refleksji nad tajemnicą życia oraz śmierci człowieka i Chrystusa.
 
„Tajemnice życia i śmierci w tekstach chrześcijańskich obrzędów i modlitw”. Temu tematowi przyporządkowane były tematy Konferencji i Medytacji.
 
„Przemija postać tego świata i my przemijamy”.
 
Z udziałem bp. Tadeusza Rakoczego i licznych kapłanów odbyło się pierwsze w tym roku modlitewne spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci naszej diecezji.
 
Uroczystość wręczenia tradycyjnie już odbywa się podczas adwentowego dnia skupienia ADŚ w sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu
 
w sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu odbędzie się regionalny dzień skupienia członków Apostolstwa Dobrej Śmierci
 
Nasza „parafia na kółkach” wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci rozpoczęła pielgrzymowanie po Europie Zachodniej
 
Zgromadzeni u stóp Matki Boskiej zanosiliśmy do Niej podziękowania za otrzymane łaski ale także prośby o pomoc i radę w trudnych chwilach życia.
 
W dniu 25 kwietnia 2009 r. w Sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śląskiej odbył się Regionalny Dzień Skupienia
 
Czciciele Miłosierdzia Bożego z Apostolstwa Dobrej Śmierci w Skoczowie
 
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej (przy dworcu PKS)
 
Coroczne spotkanie opłatkowe wspólnoty ADŚ - 25.01.2009 r.
 
Apostołowie Dobrej Śmierci diec. bielsko-żywieckiej szczególnie umiłowali tego Patrona
 
Wierni Kościoła katolickiego przyjeżdżają tam, by prosić o zdrowie dzieci, o uzdrowienie z chorób, o szczęśliwy wynik operacji, o potomstwo i szczęśliwe rozwiązanie. Katolicy proszą św. Mikołaja również o błogosławieństwo dla dobytku, a nawet o łaskę szybkiej śmierci.
 
W pierścieckim sanktuarium osiem osób uhonorowano statuetkami świętego Mikołaja
 
Jedenaście dni wspólnej modlitwy, kontemplacji, różnych aktów miłosierdzia, wsłuchiwania się w prawdy zawarte w Chrystusowej Ewangelii,.........
 
.... wyruszyliśmy do miejsc naznaczonych działalnością Świętego Pawła Apostoła w Grecji, aby świętować dwutysiąclecie urodzin tego gorliwego chrześcijanina.
 
Czuliśmy opiekę Maryi, naszej Patronki, i św. Józefa.
 
.... w pierścieckim sanktuarium św. Mikołaja, miejscu szczególnego jego kultu, gdzie się wyczuwa charyzmę i duchowość Patrona tego miejsca.
 
Z jego bowiem rąk, już w V wieku, plemiona celtyckie przyjęły chrześcijaństwo!
 
Gdzież, jak nie u Matki Boleściwej trzymającej w ramionach martwego Syna, patrzącej z Ołtarza na nas, modlących się i ufających jej, moglibyśmy nie doznać ukojenia serca.
 
Konferencja wygłoszona przez ks. Marka Norasa
 
Apostolstwo Dobrej Śmierci z parafii Dobrego Pasterza w Istebnej