Reportaże i zdjęcia » 2012 » Regionalny Dzień Skupienia ADŚ - Hałcnów 25.05.2012

Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci maj 2012 r.

25 mają br. spotkaliśmy się w Hałcnowskim Sanktuarium u stóp Maryi, Matki Bożej Bolesnej naszej Patronki, aby wspólnie się modlić umocnić w wierze i powierzyć Jej trudne do rozwiązania sprawy.

Już od 11 lat Wspólnota ADŚ z Diecezji Bielsko - Żywieckiej spotyka się w naszym Sanktuarium na modlitwie. Przybywają do nas również grupy modlitewne z Diecezji Katowickiej.

Wszystkich bardzo serdecznie przywitał ks. Proboszcz Stanisław Morawa życząc wszystkim owocnej i ufnej modlitwy.

Uwielbiając Boga w tajemnicy wcielenia i składając cześć Najświętszej Bogarodzicy Dziewicy Maryi modlitwą Anioł Pański rozpoczęliśmy spotkanie, poprowadził Ją z nami Ks. Proboszcz.

W Różańcu do 7 Boleści Matki Bożej wypraszaliśmy u Maryi łaskę pojednania z Bogiem dla konających grzeszników. 

Odmówiliśmy Tajemnice Światła Różańca Świętego prosząc Maryję słowami: „Jak, paciorki różańca, przesuwają się chwile, nasze smutki, radości i blaski, a Ty, Bogu je zanieś, połączone w różaniec, Święta Panno, Maryjo, pełna łaski.”

Ksiądz Roman Siatka misjonarz z Centrali Stowarzyszenia ADS z Górki Klasztornej w konferencji porozmawiał z nami o miłości prawdziwej i bardzo głębokiej do drugiego człowieka. Na przykładzie opowiadania o miłości małżeńskiej tj. miłości żony do męża, który planował ją opuścić. Przez to refleksyjne opowiadanie wskazał nam jak głęboka może być miłość ludzka, co dało nam dużo do zastanowienia się. zobacz tekst konferencji

O godz. 15.00 odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, powierzając Jezusowi Miłosiernemu ufne prośby i dziękczynienia naszych serc, oraz uczciliśmy relikwie św, Siostry Faustyny.

Koncert chórku młodzieżowego „Verba Dei” pod dyrekcją p. Daniela pięknie wykonanymi pieśniami o miłości do Boga i ludzi wprowadził nasze myśli ku miłości Bożej i wlał w serca radość i nadzieję. 

Adorując i uwielbiając Boga w Najświętszym Sakramencie dziękowaliśmy za otrzymywane łaski, przepraszając za nasze słabości i upadki. Z ufnością i pokorą prosiliśmy Pana Jezusa Miłosiernego za nami i naszymi rodzinami, powierzając Mu trudne do rozwiązania sprawy.

Modliliśmy się za kapłanów o miłość do Boga żarliwą i pobożną, prosiliśmy Maryję Matkę kapłanów, aby wspierała ich swoja łaską, by trwali w jedności z Chrystusem i z miłością prowadzili dzieło ewangelizacji. 

Rozważaliśmy Mękę i Śmierć Pana Jezusa w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej razem z pielgrzymami przybyłymi na czuwanie do naszej Świątyni, modląc się w intencji zmarłych z naszych rodzin.

  Pan Jezus powiedział: kto chce być uczniem moim, niech weźmie swój krzyż i niech mnie naśladuje. Naśladować Ciebie to iść po Twoich śladach. Wiemy, że dla nas nie ma innej drogi do nieba, jak tylko przez krzyż.

W modlitwie różańcowej w tajemnicach chwalebnych wielbiliśmy Maryję Matkę Jezusa i naszą Matkę. Jakże wiele zawdzięczamy Twojej miłości i łaskawości, o najbardziej kochająca i godna wielkiej miłości Maryjo Panno! 

Modlitwę Różańcową prowadzili przedstawiciele „ Gościa Niedzielnego” z ks. Jackiem Pędziwiatrem Dyrektorem Radia „Anioła Beskidów” którzy dziękowali Panu za pośrednictwem Maryi za 20 lat istnienia dodatku „Gościa Niedzielnego” w naszym regionie.

Uroczysta Msza Św. polowa pod przewodnictwem ks. Romana Siatki MSF w celebracji ponad 30 księży w otoczeniu przyrody, zgromadzonych pielgrzymów i członków ADS była najwspanialsza ucztą duchową i dziękczynną za tak piękny dla nas dzień.

Homilię wygłosił ks. Roman Siatka Misjonarz z centrali ADS w kontekście słów „ w Domu Ojca Mego jest mieszkań wiele” nawiązując do naszego Apostolstwa i jego charyzmatu i godnego umierania. zobacz tekst homilii

 Zofia Fudala - zelatorka ads