Artykuły » SPA dla ducha

„SPA dla ducha”

    Maj 2008 r, jak zwykle zabiegana, no bo jeszcze studiuję, praca zawodowa, praca społeczna i oczywiście rodzina, dom. Wstaję wcześnie rano, kładę się późno spać, biegam na okrętkę, a tu jeszcze zaproszenie na Dni Skupienia do Bielska -Białej  Hałcnowa. Myślę sobie, nie dam rady tak w tygodniu na cały dzień, to już ponad moje siły, no ale wypada, mi Zelatorce, skoro jestem zaproszona. Jadę.
    Dzień rozpoczyna się już w Skoczowie na placu Starego Targowiska, z tego miejsca wyrusza autobus pielgrzymkowy , który nas zawozi na miejsce .
W autobusie modlitwa, Pani Lidia Wajdzik skrótowo relacjonuje wydarzenia związane z Apostolstwem Dobrej Śmierci oraz przedstawia kolejne wymodlone łaski – świadectwa.
    Z wysokimi murami Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, urzekająca cisza i spokój. Dzień piękny, pełen słońca i pachnący świeżymi liśćmi drzew.
    Cały dzień spędzamy uczestnicząc w modlitwach, nabożeństwach, Mszy Św oraz procesji. Wszystko jest pięknie skomponowane, można w przerwach posiedzieć w przysanktuaryjnym parku, posłuchać ptaków, porozmawiać z ludźmi,  posłuchać koncertu Księdza Janusza Jezuska .
    Niczym niezakłócony dzień cały. Zapomina się o zgiełku dnia codziennego, on zostaje za murami Sanktuarium.
    Do domu wracamy późnym wieczorem, szczęśliwi, z tyłu autobusu dochodzi do mnie rozmowa dwóch młodych pań. Rozmowa dotyczy odmawiania Różańca Świętego, panie opowiadają o modlitwie z radością i energią dziecka. Takie to kolejne doświadczenie zwieńcza koniec tego duchowego dnia.

    W tym roku Dni Skupienia w Bielsku Białej – Hałcnowie są 29 maja , od godz.12. Autobus pielgrzymkowy wyrusza z placu Starego Targowiska w Skoczowie o godz.10.30. Warto pojechać we wspólnocie, być razem do początku pielgrzymki do końca ( bo prywatnym samochodem, może będziemy szybciej, ale za to samotni).
   

Zapraszam wszystkich, zwłaszcza ludzi zabieganych i zapracowanych.
Taki dzień owocuje w wiele łask.

Sylwia Grzebień - Anioł Kończycki - maj 2009 r.