Reportaże i zdjęcia » Święty Mikołaj odbiciem Bożej dobroci. - XVII Regionalny Dzień Skupienia ADŚ - Pierściec 30.11.2019Święty Mikołaj odbiciem Bożej dobroci.

W ostatnią sobotę listopada 2019 roku po raz 17 licznie zgromadziły się wspólnoty ADŚ w sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu, aby słuchać Słowa Bożego, zanosić modlitwy dziękczynne i błagalne, wielbić Boga za wielkiego Orędownika – św. Mikołaja, który jest odbiciem Jego dobroci. Jak mówią uczestnicy: cały rok czekamy na ten szczególny dzień wspólnotowej modlitwy, modlitwy ze świętym Mikołajem, czekamy, bo jego ciepły wzrok spoczywa na nas, w naszych sercach… wzbudza ufność, niesie nadzieję i pokazuje nam w swej dobroci, jak żyć w prawdzie z Bogiem, z własnym sumieniem, skutecznie pomagać upadającym braciom w ich powstawaniu i pamiętać o zadośćuczynieniu Bogu za grzechy wszystkich ludzi świata.

 Wraz z nami modliło się kilkudziesięciu kapłanów, a wśród nich ks. Grzegorz Górnik MSF dyrektor krajowy ADŚ, ks. Rafał Ochojski MSF z Górki Klasztornej i ks. Marcin Wróbel, diecezjalny moderator wspólnoty. Wokół ołtarza stanowili piękny obraz synów Maryi, Matki Boga. Eucharystii przewodniczył ks. Rafał Ochojski - Misjonarz, który w swej homilii ukazał nam niezwykłą podróż współczesnego człowieka przez świat. Jego słowa zachęcały do pełnego radykalizmu w wyznawaniu swojej wiary. Słowa „dzisiaj”, „teraz” nie odkładaj na później, zło dobrem zwyciężaj, nie daj się zmanipulować, nie poszerzaj przestrzeni zła, nie wchodź w kompromis ze złem, na zawsze pozostaną aktualne i będą zachęcać nas do aktywności duchowej. W tym pomagają nam święci, a dzisiaj wzorem jest święty Mikołaj, który bronił swojej wiary i dla niej cierpiał, i o nią walczył.

Rozpoczynając ceremonię wręczenia przyznawanych po raz 12. statuetek świętego Mikołaja - ks. Wróbel mówił: dziś chcemy też wyrazić wdzięczność za zaangażowanie w krzewienie idei Apostolstwa Dobrej Śmierci. Statuetki otrzymali: ks. Ryszard Kubasiak z Soblówki - proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP, ks. Wojciech Tyczyński z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie oraz zelatorki: Elfryda Farana z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika ze Starego Bielska, Bożena Franka z parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu Zdroju i Bernadeta Hanzel z parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu.

Przyjął się już zwyczaj, że poświęcone w Pierśćcu statuetki peregrynują do rodzin, zwłaszcza do ludzi chorych, którzy jak mówią: czekamy na odwiedziny św. Mikołaja, lekarza nie tylko duszy, ale także na wyjątkowego specjalistę chorób, czy to onkologicznych, kardiologicznych, pediatrycznych…. Skutecznie pomaga, jeżeli jest to zgodne z wolą Bożą. Ja sama potwierdzam to, kolejny już raz, dotknięta rakiem, jestem na „kredycie na życie” u Pana Boga, który, to „kredyt” dziewiętnaście lat temu „załatwił mi” ten wielki dobrodziej pierściecki.

W imieniu wspólnot ADŚ zachęcamy do nawiedzenia tego pięknego Sanktuarium Świętego Mikołaja w Pierśćcu koło Skoczowa. Jest to jedyne w Polsce sanktuarium słynące nadzwyczajnymi łaskami wyproszonymi za wstawiennictwem św. Mikołaja. W kronice parafialnej znajdują się opisy nadzwyczajnych łask wyproszonych za wstawiennictwem świętego Biskupa z Myry. W każdy poniedziałek miesiąca odprawiana o 18-tej jest Msza św., a po niej modlitwa z wyczytywaniem indywidualnych próśb kierowanych do Boga za jego wstawiennictwem. 28 listopada 2020 roku będzie to już XVIII Regionalny Dzień Skupienia u św.Mikołaja w Pierśćcu.

Przyjedź i po czuj pokój tego miejsca.                                 Lidia Wajdzik ADŚ

zobacz również

oraz