Reportaże i zdjęcia » 20-lecie ADŚ w Dębowcu

Jubileusz XX-lecia Apostolstwa Dobrej Śmierci przy parafii św. Małgorzaty w Dębowcu

 „Chrystus zmartwychwstał jako pierwociny

 spośród tych co pomarli...” /1Kor 15, 20/

 

               17.02.2019 r. wspólnota parafialna w Dębowcu przeżywała niedzielę dziękczynienia za 20 lat istnienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Głównym punktem dnia była Msza św., której przewodniczył diecezjalny moderator ks. Marcin Wróbel, obecna była również p. Lidia Wajdzik- diecezjalna zelatorka. Czytania liturgiczne na ten dzień kierowały nasze myśli na całokształt naszego życia i patrzenie w przyszłość, jako na ziemską wędrówkę do wieczności. Słowo Boże wygłoszone przez Księdza Marcina pozwoliło nam pojąć życie i śmierć, jako błogosławieństwo, czyli innymi słowy: „szczęście”. Żyć i umierać szczęśliwie można tylko w zjednoczeniu z Chrystusem, dlatego członkowie ADŚ w centrum stawiają Eucharystię. Od samego początku istnienia apostolstwa w naszej parafii co miesiąc odprawiana jest Msza św. za żyjących i zmarłych członków oraz odmawiany jest również różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Nawiązywane są też kontakty z innymi wspólnotami, które istnieją w parafii. Organizowane były spotkania opłatkowe, liczne wyjazdy pielgrzymkowe, udział w rekolekcjach, dniach skupienia.

               Niedziela 17 lutego była w naszej parafii pięknym i niezapomnianym przeżyciem. Od samego rana świeciło słońce, a jego promienie dodawały wszystkim radości, nadziei i przenikały nasze serca. Radość tym większa, gdyż po Mszy św. wiele osób obrało sobie Maryję za Patronkę swego życia i oddało się pod jej opiekę, aż do śmierci. Decyzją był wpis do tego stowarzyszenia. Jesteśmy wdzięczni Opatrzności Bożej, że w naszej parafii jest Apostolstwo Dobrej Śmierci. Dziękujemy także p. Lidii Wajdzik, która towarzyszyła nam przez cały dzień i na każdej Mszy św. dzieliła się z nami świadectwem wiary i przybliżała nam cele ADŚ. Mówiła: „ ...iż jest to duchowa książeczka oszczędnościowa, której zyskiem będzie NIEBO-życie wieczne”. Przywołała też słowa zmarłego Ks Franciszka: „Memento mori”, które od dziecka pamięta i przekazuje tą prawdę innym ludziom. Jej słowa trafiały do nas i były wzruszające, tym bardziej, iż głosiła je jako wieloletnia parafianka ochrzczona i wychowywana w tej wspólnocie. Oby zaraziła nas swoją radością, optymizmem, bezinteresowną miłością, a nade wszystko wiarą „...iż Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy...”.

               W przerwach można było spotkać się w Domu Parafialnym przy stole na wspólnym poczęstunku, gdzie trwały rozmowy, wspomnienia i dzielenie się świadectwami.

               Zapraszamy do wspólnoty ADŚ. Zapisać się można w każdej porze i oddać się pod całkowitą opiekę Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, która zaprowadzi nas do niebios bram.

    Wdzięczni Bogu i ludziom-zelatorzy ADŚ Stanisław i Elżbieta.