Reportaże i zdjęcia » Obdarowani u św. Mikołaja - XV Regionalny Dzień Skupienia u św. Mikołaja w Pierśćcu - 2.12.2017

Obdarowani u świętego Mikołaja w Pierśćcu

„Święty Mikołaju, który w pierścieckim wizerunku od wieków odbierasz cześć jako źródło cudów, pocieszyciel strapionych i lekarz chorych, wypraszaj nam u Boga Ojca Wszechmogącego łaskę uwolnienia od słabości ciała i duszy.”

Wiele razy taka prośba rodzi się w sercach czcicieli świętego Mikołaja w modlitwach codziennych lub w trudnych życiowych sytuacjach.
Jednak artykułowana we wspólnocie, w pierścieckim sanktuarium, staje się darem, spełnioną tęsknotą.
Doświadczyli tego kolejny już raz pielgrzymi zgromadzeni u Świętego Mikołaja w Pierśćcu w dniu 2. grudnia 2017 roku, Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-żywieckiej, (przedstawiciele ponad 40 parafii diecezji, również wiele osób spoza diecezji, nawet z zagranicy) na XV Regionalnym Dniu Skupienia.
W modlitewnym skupieniu ( na Mszy świętej, Różańcu do Siedmiu Boleści Matki Bożej, ,Nabożeństwie do św. Mikołaja, uczczeniu relikwii, Adoracji Najświętszego Sakramentu, Koronce do Miłosierdzia Bożego) trwali kilka godzin. Za pośrednictwem wielkiego orędownika u Boga wypraszali łaski dla kapłanów, uczestników spotkania, ich rodzin i za zmarłych z rodzin.
Koncelebrowanej przez ponad 30 kapłanów Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Piotr Krupa, Asystent Prowincjała MSF z Poznania.

Myśli z kazania:
- Jesteśmy ludźmi wiary; z nadzieją przyjmujemy prawdę o życiu wiecznym...
–Z nadzieją idziemy przez życie, bo Jezus zapewnia, że Niebo czeka na nas...
–W życiu musimy kierować się Ewangelią; w każdym czasie czuwać i modlić się; być dobrym człowiekiem... Ubogacać świat, przykładem również św. Mikołaja. Nasze serca nie mogą być oziębłe, a muszą być gotowe na spotkanie z Jezusem...
–W życiu najważniejszy jest Bóg, człowiek nie może myśleć, iż jest równy Bogu. Nie możemy dać się zawładnąć ułudom współczesnego świata i żyć według proponowanych przez niego modeli...
–Nie bójmy się być dobrymi i gorliwymi, nie traćmy wiary i nadziei, żyjmy miłością...
–Włączajmy się we wspaniałe dzieło ADŚ, w wielkie dzieło modlitwy, za zmarłych, za siebie , za kapłanów....... , to jest najlepsza droga do wieczności; powierzajmy się Matce Bożej Patronce Dobrej Śmierci, prośmy, by wypraszała dobrą w oczach Boga śmierć...
pielgrzymi zapisali w pamięci i w sercach.
Podzielali też radość obdarowanych miniaturowymi figurkami pierścieckiego św. Mikołaja (jako podziękowanie za zaangażowanie i dzieła podejmowane w ADŚ i parafiach ). Statuetki wręczyli: ks. Grzegorz Górnik MSF, krajowy dyrektor ADŚ oraz ks. Marcin Wróbel, nowy moderator ADŚ w bielskiej diecezji. Dostali je proboszczowie: ks. kan. Jerzy Wojciechowski z Lipnika, ks. kan. Kazimierz Hanzlik z Kalnej oraz zelatorzy ADŚ: Justyna Matuszna z Kamesznicy, Renata Potocka z Bydgoszczy oraz Elżbieta i Stanisław Wajdzikowie z Dębowca.
Obdarowani i ubogaceni zostali wszyscy... natchnieni i przemienieni - gotowi nieść miłość, radość i dobroć tym, których będą spotykać - na wzór świętego Mikołaja.

Barbara Z. (ADŚ Cieszyn)

zobacz również Gość Niedzielny

 

zobocz również portal ox.pl