Reportaże i zdjęcia » Regionalny Dzień Skupienia ADŚ - Hałcnów - 27.05.2016 r.

XVI Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Hałcnowie

            27 maja br. Czciciele Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci z Diecezji Bielsko Żywieckiej, spotkali się już szesnasty raz w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, aby wspólnie się modlić wielbiąc Jezusa i Maryję, powierzając  Naszej   Patronce trudne sprawy do rozwiązania, prosząc o potrzebne łaski.

            Pielgrzymów  serdecznie przywitał ks. Prałat Stanisław Morawa Proboszcz naszej Parafii, życząc wszystkim  ufnej i owocnej modlitwy u Stóp Hałcnowskiej Pani.

            Uwielbiając Boga w tajemnicy wcielenia i składając cześć Najświętszej Bogarodzicy Dziewicy Maryi  modlitwą Anioł Pański rozpoczęliśmy  nasze spotkanie.

W Różańcu do 7 Boleści Matki Bożej wypraszaliśmy konającym łaskę pojednania z Bogiem, a  duszom w czyśćcu cierpiącym wieczny odpoczynek przy Panu. Oddaliśmy nasze cierpienia Matce Bożej Bolesnej aby pocieszyć jej zbolałe Serce i otrzeć Matczyne Łzy naszymi modlitwami.

             Konferencję na temat, przemijania i danego nam czasu na ziemi, wygłosił ks.   Grzegorz Górnik MSF Dyrektor  Apostolstwa Dobrej Śmierci  z Górki Klasztornej. Każdy z nas indywidualnie  przeżywa swój własny czas. Bóg objawia swoja wolę w danym czasie. Dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim. Czas naszego życia na ziemi zmienia się nieustannie. Wszystko na ziemi ma swój czas, trzeba  roztropnie i rozumnie go wykorzystywać. Każdy z nas jest inny, każdy ma swój rytm życia.  Trzeba ustalić hierarchię działań, mieć czas dla Boga i prosić – pomóż mi Panie to wszystko ogarnąć. Trzeba żyć chwilą obecną, zaufać  Panu Bogu -zaufać Bogu , to żyć świadomie.

Po wysłuchaniu konferencji ks. Dyrektora,   zaśpiewał nam Młodzieżowy chórek „Verba Dei”, który   pięknymipieśniami o  uwielbieniu i miłości do Boga, wprowadził nasze myśli ku miłości Bożej, która nas otacza.

            W Koronce do Miłosierdzia Bożego prosiliśmy Jezusa  o miłosierdzie dla nas tu zgromadzonych i  powierzaliśmy  Mu nasze prośby i dziękczynienia, orazuczciliśmy z miłością relikwie św. Siostry Faustyny.

Adorując i uwielbiając Boga w Najświętszym Sakramencie, dziękowaliśmy za otrzymywane łaski, przepraszaliśmy za nasze słabości i upadki. Z ufnością zawierzaliśmy Jezusowi Miłosiernemu nasze rodziny, chorych i cierpiących oraz  całe nasze życie.

Prosiliśmy Ducha Świętego, Ducha miłości, ognia prawdy i miłości bliźniego, by  połączył nas w jedna rodzinę, wyjednał  łaskę pokory, braterstwa i jedności.

            Maryi  Dziewicy, Matce  Kościoła, polecaliśmy cały Kościół  Święty, by opiekowała się Nim i prowadziła biskupów w ich posłannictwie apostolskim oraz wszystkich kapłanów,  aby byli wiernymi uczniami   Jej umiłowanego  Syna, Jezusa Chrystusa.        

            Maryję Patronkę  naszą, pełną łaski i miłosierdzia błagaliśmy o prawdziwą Mądrość Bożą, by opiekowała się nami, pouczała, kierowała, uczyniła nas doskonałymi uczniami i naśladowcami wcielonej Mądrości Jezusa Chrystusa, byśmy doszli do Chwały Jego w niebie.

            W Drodze Krzyżowej  stając wobec tajemnicy cierpienia i krzyża Jezusa Chrystusa, idąc śladami Jegomęki, prosiliśmy Pana o miłosierdzie dla nas i powierzaliśmy konających Jego miłosiernemu  Sercu..

            Uroczysta Masza św. pod przewodnictwem ks.Grzegorza Górnika MSF Dyrektora  Apostolstwa Dobrej Śmierci  celebracji około 40 księży z homilią ks. dr Marka Studenckiego Dyrektora Wydziału Katechetycznego Diecezji Bielsko-Żywieckiej, który rozważając boleść Maryi w IV tajemnicy Różańca do 7 Boleści Matki Bożej tj. Spotkanie z Synem na drodze krzyżowej,nawiązał do  milczącego współcierpienia Maryi i godzenia się Matki Bożej  z wolą Bożą. Apel Jasnogórski zakończył Regionalny dzień Skupienia w naszej Parafii.  

zel. Zofia  Fudala