Reportaże i zdjęcia » XIII Regionalny Dzień Skupienia u św. Mikołaja - 28.11.2015

28 listopada 2015 w Pierścu koło Skoczowa w Sanktuarium Świętego Mikołaja, odbył się XIII Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Grzegorz Górnik MSF. Uczestniczyli również Księża Proboszczowie, Księża Opiekunowie, Zelatorzy, członkowie i sympatycy Wspólnoty Dobrej Śmierci. Wszystko rozpoczęło się o godz. 9.00, a zakończyło o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 Na początku każdy z uczestników mógł poznać historię Sanktuarium, dzieje figury Św. Mikołaja słynącej ogromnymi łaskami. Swoim świadectwem podzieliła się nasza Siostra Zelator ADŚ Lidia Greń- Wajdzik. Zapewne ciekawostką dla każdego kto pierwszy raz wziął udział w tym wydarzeniu, było pocieranie chusteczką figury św. Mikołaja. Niekoniecznie musiała być to chusteczka, mogło być coś innego, ale płóciennego, nie chusteczka higieniczna. Potartą chusteczkę można przykładać na obolałe, zranione miejsca. Były też nagrody wyróżnienia za zaangażowanie w posłudze apostolskiej ADŚ. W programie nie zabrakło modlitwy różańcowej, Adoracji Najświętszego Sakramentu, najważniejszego, Mszy św. w intencji uczestników, rodzin i za zmarłych z rodzin.

Zapewne każdy z uczestników wyjechał stamtąd z wielką radością w sercu, cały klimat i oprawa tego wydarzenia były nacechowane ogromną radością i miłością. Wszyscy do siebie bardzo się uśmiechali, szczególnie cały klimat budowali prowadzący Kapłani wraz z naszą Lidią. Zawsze do każdego uśmiechnięta, cierpliwa i zatroskana o wszystkich jak Matka. Dużo ważnych spraw poruszył na konferencji Kustosz Sanktuarium ks. Zbigniew Paprocki, który podkreślał ogromne znaczenie ks. Proboszczów. Mamy się przede wszystkim uczyć od naszych Proboszczów, współpracować, w pokorze i posłuszeństwie. Jak ks. Proboszcz klęczy, to mamy klęczeć razem z nim, tak samo jak się modli, a słowo Proboszcza jest święte.

Jednym z punktów programu było uczczenie relikwii św. Mikołaja, każdy mógł osobiście ucałować relikwie podchodząc do Ołtarza Pańskiego, Kapłan wyrywkowo podawał relikwie. Nie odbywało się to po kolei dla każdego, tylko tak jak chciał tego św. Mikołaj. W każdym momencie można było odczuć moc św. Mikołaja, który na każdym kroku dzielił prezentami. Od samego początku do końca w podniosłej atmosferze miłości. Św. Mikołaj przede wszystkim dzieli miłością, i to można było odczuć najbardziej, a każdy w odpowiednim czasie otrzyma łaski od św. Mikołaja.

 

Na zakończenie pozwolę sobie na podzielenie się swoim świadectwem, byłam chrzczona i przyjęłam pierwszy raz Pana Jezusa do swego serca w Parafii pod wezwaniem św. Mikołaja, dlatego tym bardziej cieszę się z tego, że mogłam wziąć udział w tym wydarzeniu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znowu będę mogła tam być. Zachęcam każdego do skorzystania z zaproszenia św. Mikołaja, który nie tylko dzieli prezentami, ale również wielkimi łaskami.       Jola Tłoczek