Reportaże i zdjęcia » 2006-2010 » „Czuwajcie, bądźcie gotowi – nie znacie dnia ani godziny!”

„Czuwajcie, bądźcie gotowi – nie znacie dnia ani godziny!”

 

Ponad 300 członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, wraz z Kapłanami i opiekunami, zgromadziło się 29. września 2007 r. na dniu skupienia w Sanktuarium Matki Boski Boguckiej (Katowice- Bogucice). Zawsze z nadzieją pielgrzymujemy do Matki, by powierzyć Jej wszystkie nasze trudne sprawy dnia codziennego oraz prosić o godne życie i szczęśliwą, dobra śmierć.

 

Konferencja wygłoszona przez ks. Marka Norasa, wikariusza tejże parafii, na temat: „Czuwajcie bo nie znacie dania ani godziny”, wprowadziła zgromadzonych w nastrój głębokiej refleksji – nad własnym życiem, jego sensem i przemijania. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył Ks. Dyr. Antoni Żebrowski MSF, w koncelebrze z siedmioma kapłanami. W słowach mszalnej homilii Ks. Antoni przypomniał nam wielką rolę Aniołów, zwłaszcza św. Michała Archanioła, towarzyszącego każdemu przy jego śmierci.

 

Na spotkaniu Zelatorów z Ks. Dyrektorem omawiano sprawy bieżące: zbliżająca się uroczystość 100-lecia Apostolstwa Dobrej Śmierci (w czerwcu 2008 r.) oraz prowadzenie od października 2007 r. do czerwca 2008 r. 9-miesięcznej Nowenny. Omawiano również sprawę urządzenia wystroju Kaplicy pw. Matki Boskiej Bolesnej w podziemiach Sanktuarium w Górce Klasztornej. Ks. Antoni przekazał nam, że dla tejże kaplicy członkowie ADS z diecezji bielsko-żywieckiej zakupili figurkę Św. Józefa. Uzupełnieniem wystroju Kaplicy byłaby figura Św. Michała Archanioła.

 

Zelatorki z Mysłowic-Janowa wysunęły wówczas propozycję by to właśnie członkowie ADS z archidiecezji katowickiej ufundowały figurkę tegoż Patrona. Propozycja spotkała się z akceptacją i zrozumiałą radością ks. Dyrektora. Zachęcamy zatem wszystkich członków ADS z okolic Katowic do składania ofiar na ten cel – figurkę Św. Michała Archanioła dla Kaplicy Matki Bożej Bolesnej w Górce Klasztornej. Ufamy, że ten zamysł będzie szczęśliwie doprowadzony do końca.

 

Zgodnie z programem spotkania odmówiono Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, poprowadzono Adorację Najśw. Sakramentu i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie odmówiono modlitwy celem zyskania odpustu zupełnego, a Ks. Dyrektor udzielił błogosławieństwa z odpustem zupełnym. Radośni ze wspólnotowego modlitewnego spotkania powróciliśmy do naszych domów.

 

Zel. Eugenia Sojka - Mysłowice-Janów