Reportaże i zdjęcia » 2011 » Maratana tha – przyjdź Panie Jezu

 Maratana tha – przyjdź Panie Jezu

To już ósme dni Skupienia Wspólnoty modlitewnej Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w Sanktuarium Św. Mikołaja w Pierśćcu. To wyjątkowe miejsce duchowego umocnienia modlitwą, refleksji nad życiem i uświadomienia sobie, że o dobrej i szczęśliwej godzinie śmierci trzeba i należy myśleć poważnie i swoim życiem na taką śmierć zasłużyć. Z całego regionu Śląska i nie tylko, byli obecni członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci. To było wzruszające, jak Sanktuarium wypełniało się ciągle nowymi grupami pielgrzymów. Serca wszystkich skierowane były ku Bogu i Maryi a oczy wpatrzone w postać Św. Mikołaja, który nieustannie obdarowywał pielgrzymów duchowymi prezentami. Takim widocznym prezentem była chusteczka, którą Święty Mikołaj swoją świętą i bezinteresowną dobrocią błogosławił, kiedy pielgrzymi pocierali nią Jego wizerunek. Wszyscy pielgrzymi zostali serdecznie powitani i ubogaceni wzruszającym świadectwem Lidii Wajdzik diecezjalnej zelatorka.. Pielgrzymi wśród których byli przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta odmówili różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej Bolesnej by przygotować serca na największe wydarzenia tego dnia, na Eucharystię. ]
0 godzinie 11-tej 23 kapłanów pod przewodnictwem krajowego duszpasterza Apostolstwa Dobrej Śmierci ks. Romana Siatki rozpoczęło uroczystą ceremonię Mszy Świętej. Serca  i pragnienia pielgrzymów zostały poruszone i ubogacone Słowem Bożym i homilią, którą wygłosił ks. Roman. Uwrażliwiał wiernych na wartość modlitwy, którą porównał do strzały, która trafia w boską przestrzeń serca, wskazywał na moc Ewangelii, która jest niezawodnym programem życia oraz strzeże od złych mocy. Szczególnym znakiem, który odpędza złe duchy, w którym jest zawarta Boża moc w słowach:” Idź precz szatanie, nie namawiaj do złego” jest Krzyż Świętego Benedykta. Kapłan zatroskany o dusze wiernych i o ich zbawienie wskazał na moc tego Krzyża; kto z wiarą będzie go nosił i wzywał imienia Pana, uchroni się przed złem, przed szalejącym szatanem, który tylko czyha by pozbawić człowieka łaski Bożej, by ją wykraść człowiekowi, by później robić z nim  co tylko mu się spodoba. Kapłan życzył każdemu takiego życia, które zasłuży na dobrą śmierć i na niebo. W takiej atmosferze nasze serca zapragnęły spotkania z Jezusem w Eucharystii. Wielbiąc Boga, zapraszaliśmy Go do serc przez Serce Maryi Patronki Dobrej Śmierci, prosząc o wstawiennictwo naszego Świętego Mikołaja.
 Po zakończeniu odbyła się piękna uroczystość związana z wręczeniem statuetek Świętego Mikołaja dla najbardziej zaangażowanych Kapłanów i Zelatorów w krzewieniu wiary świętej i organizowaniu pielgrzymek do miejsc naznaczonych obecnością Bożych znaków. Kapituła św. Mikołaja przyznała statuetki Świętego Biskupa z Miry już po raz czwarty. 
Siedmiu laureatów przyjęło figurę św. Mikołaja, różę i pamiątkowy dyplom. W gronie wyróżnionych znaleźli się: ks. prał. Antoni Kulawik jeszcze do niedawna proboszcz par. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Starym Bielsku, ks. prał. Władysław Zązel prob. z parafii NMP w Kamesznicy, ks. prał. Józef Niedźwiedzki prob. z par. św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, Redakcja Gościa Niedzielnego O/Bielsko- Biała, zel. hon. Helena Kciuk z parafii św. Barbary w Strumieniu oraz zel. Maria Wątroba z parafii św. Jerzego w Jasienicy. W imieniu uhonorowanych podziękował ks. prałat Władysław Zązel: „Apostolstwo nic nie zabiera, a tak wiele daje”.
Wzruszającym i pięknym przeżyciem końcowym uroczystości była Godzina Miłosierdzia prowadzona przez gościa ks. Romana, prosząc  o godną i świętą  śmierć dla wszystkich umierających.
W imieniu własnym i wszystkich pielgrzymów VIII Dnia Skupienia w Sanktuarium Świętego Mikołaja w Pierśćcu , wyrażam wdzięczność i podziękowanie ks.kan. Jerzemu Horzeli gospodarzowi tego miejsca, wszystkim kapłanom, duszpasterzowi krajowemu – ks. Romanowi Siatce zelatorce diecezjalnej Lidii Wajdzik, zelatorce Dorocie Wojtas i zelatorowi Kazimierzowi Chrapkowi za włożony trud w zorganizowaniu tak ważnej i ubogacającej pielgrzymki. Wszystkim, którzy w jakiejkolwiek formie  przyczynili się do  zorganizowania tej pięknej uroczystości.    Marana tha
Maria Kowalska ads